0850 595 08 33
0532 636 88 33
Büyükdere Cad. No:79/A Mecidiyeköy/Şişli - İSTANBUL
info@disuzmanim.com
İmplant Fiyatları
İmplant Fiyatları

İmplant Fiyatları

İmpilantlar ağız içinde eksik olan dişlerin işlevlerini yerine getirebilmesi için çene kemiklerinin içine yerleştirilen genellikle titanyumdan tercih edilen vidalardır. Titanyum damak yapısına en uygun element olup baskı ve dirençlere karşı oldukça dayanıklıdır. Kişiye implant uygulamasının yapılabilmesi için ağız ve diş sağlığının yerinde olması gerekir. Herhangi bir enfeksiyon durumu varsa mutlaka tedavi edilmelidir. Piyasada her klinikte farklı implant fiyatları uygulanır. Kliniğimiz tedavi öncesi gerekli olan tüm tetkikleri yapar ve röntgenleri çeker. Çene kemiği ayrıntılı olarak incelenir ve tedaviye bir kaç diş hekimi konsültasyonu eşliğinde başlanır.

GÜNCEL İMPLANT FİYATLARI

ORTALAMA İMPLANT FİYATLARI KDV Dahil %8
Kemik İçi Tek Diş İmplant fiyatı  1050 TL
Tek Diş Sert doku greftleme fiyatı  450 TL
Overdenture Tek Diş Hassas Tutucu fiyatı hariç (Tek Çene)  1200 TL
OverdentureTek Diş Hassas Tutucu fiyatı hariç (Çift Çene)  2350 TL
Veneer Kron ( Zirkonyum) Tek Diş (Metal Ücreti Hariç) 400 TL
Veneer Kron ( Porselen ) Tek Diş (Metal Ücreti Hariç) 400 TL
Tam Seramik Kron ( Metal Desteksiz Porselen ) Tek Diş 850 TL

Not : Fiyatlar Klinik Politikalarına Göre Değişim Gösterebilmektedir.

İmpilant Uygulamasının Avantajları Nedir?

Ağız içinde eksik olan dişin yerine implant kökü ya da vidası üzerine diş yapılması uygulaması olarak da tanımlanan bu uygulama ile hastalar hem estetik açıdan hem de konuşma ve çiğneme fonksiyonunun sürdürülebilmesi açısından rahat ederler. Eksik olan diş yeri boş bırakıldığı zaman dişler çene kemiği üzerinde kayar ve görsellik bozulur. Diş çekimi yapıldıktan belli bir süre sonra çene kemiğinde oluşan kemik kaybı implant ile önlenir. İmplant sadece eksik olan dişin yerine yapılır ve asla yanında ki dişlere zarar vermez. Kliniğimizde alanında uzman diş tabipleri tarafından birinci sınıf titanyum malzemeden yapılan impilant fiyatları hakkında bilgi almak için iletişime geçmelisiniz.

Kimlere İmpilant Uygulanır?

İmplant uygulamasında en önemli nokta hastanın çene kemiği dokusunun yeterli olmasıdır. Diş kökünde oluşan enfeksiyonlar veya diş kaybı gibi nedenlerle çene kemiğinde doku kaybı meydana gelebilir. Böyle durumlarda var olan sorun düzeltilir ve daha sonra implant uygulamasına geçilir. Şeker hastalığı gibi kronik hastalığı olan kişilerde doku iyileşmesini arttıran tedavi implant tedavisi ile birlikte uygulanarak iyileşme süresi hızlandırılır. uygulanır. Kliniğimizde implant uygulaması öncesi her hasta detaylı olarak değerlendirilir. Sitemizde ki iletişim numaralarını arayarak impilant fiyatları ve diş tabiplerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

İmpilant Nasıl Uygulanır?

Impilant uygulaması lokal anestezi altında yapılır. İşlem yapılmadan önce çene kemiğine implant yuvası açılır ve birinci sınıf titanyum impilnat içine yerleştirilir. İyileşme döneminde vidaları takılır. İmplant uygulamasında tam iyileşme sağlandıktan sonra protez uygulamasına geçilir. Kliniğimizde uygulanan implant tamamen steril ortamlarda uygulanır. Cerrahi bir işlem olduğu için ağız içine kaç adet implant uygulanacaksa süre ona göre değişir. Uygulamadan sonraki bir kaç gün ılık ve sıvı gıdalar almanız önerilir.

Impilant Sonrası Ağız Bakımı Nasıl Yapılır?

İmplant sonrası ağız bakımı günlük ağız bakımı gibi olmalıdır. Dişlerinizi fırçalarken implant yerini de fırçalamanız gerekir. Gerekirse diş ipi ve ağız içi solüsyon kullanarak tam koruma sağlanabilir. implant fiyatları impilantın temel malzemesi ile doğru orantılıdır. Saf titanyum olan ürünler, ithal ürünler oldukları için daha yüksek maliyetlere uygulanır. Kimliğimiz gayet hijyenik olmakla birlikte diş hekimlerimizden randevu alarak gitmeniz gerekir. Kliniğimizde son teknolojik ve modern cihazlar eşliğinde impilant uygulaması yapılır. Ayrıca kliniğimizde diğer ağız ve diş hizmetleri kapsamında hizmet verilir.